HAKKIMIZDA

Ormaksan Kalıp Makine, 1994 yılında İzmir 2.Sanayi Sitesinde aile büyüğümüz Osman ÜMÜTDAR tarafından kurulmuştur. Firmamız 2019 yılında şu anda faaliyet gösterdiği 1000m² kapalı, toplam 2500m²’lik Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesinde yeni üretim tesisine taşınmış ve halen aynı adreste üretim faaliyetine Genel Müdürümüz Orçun ÜMÜTDAR  yönetiminde devam etmektedir.

Ormaksan Kalıp Makine, uzun yıllara dayanan deneyim ve bilgi birikimini güncel ve yenilikçi teknolojilerle buluşturarak; otomotiv, beyaz eşya, ısıtma soğutma, ambalaj, mobilya, endüstriyel mutfak ekipmanları ve diğer çeşitli sektörler için plastik enjeksiyon kalıpları, metal enjeksiyon kalıpları, sac kalıpları, laminasyon kalıpları, sıvama kalıpları, derin çekme kalıplarının ve çeşitli özel aparatların tasarım ve üretimini yapmaktadır.

Kalıphane bölümümüzde ise birçok farklı sektör için yüksek hassasiyete sahip teknolojik kalıplar üretilmektedir.  Bununla birlikte, talaşlı imalatta kullanılan yedek parçaların da üretimini gerçekleştirilmektedir. Kaynaklı imalat, talaşlı imalat, boyahane, cnc torna tezgâhlarımız ile tedarikçilerimize yüksek kapasitede ve hızlı bir şekilde hizmet verilmektedir.

Yurt içi satışlarımızın yanı sıra Hollanda, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, Azerbaycan ve İngiltere’ye de ihracatımız devam etmektedir. Farklı sektörler için konteyner parçalarından tekerlekler, tekerlek setleri, menteşeler, yatak milleri, kaldırma plakaları gibi yedek parçaları da üretmekteyiz.

Güçlü bir Ar-Ge yapısına sahip olan firmamız sürekli gelişimi kendisine ilke edinmiştir. Kendini devamlı geliştiren, iyileştiren, yeniliklere açık, güvenilir ve başarılı ekibimiz ile sektörde talep edilen ürünler için butik üretimimiz de devam etmektedir.

VİZYON

Gelişen dünyada Türkiye’nin kalıcı ,aranan, en başarılı kalıpçısı olabilmek için çevreye duyarlı ve geleceğe faydalı üretim yapan bir kurum olmak.

MİSYON

Ülke istihdamına ve üretimine geliştirdiğimiz yeni, kaliteli ürünlerimizle katkıda bulunarak ,farklı endüstri ve sektörler için vazgeçilmez bir çözüm ortağı olabilmek.

DEĞERLERİMİZ

• Geleneksel ruhla, teknolojik davranan
• Çevreye duyarlı
• Kaliteli hizmet anlayışına sahip
• Dayanışma bilinci ile çalışan
• Çözüm odaklı