HAKKIMIZDA

Ormaksan Kalıp Makine, 1994 yılında İzmir 2.Sanayi Sitesinde aile büyüğümüz Osman ÜMÜTDAR tarafından kurulmuştur. Firmamız 2019 yılında şu anda faaliyet gösterdiği 1000m² kapalı, toplam 2500m²’lik Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesinde yeni üretim tesisine taşınmış ve halen aynı adreste üretim faaliyetine Genel Müdürümüz Orçun ÜMÜTDAR  yönetiminde devam etmektedir.

Ormaksan Kalıp Makine, uzun yıllara dayanan deneyim ve bilgi birikimini güncel ve yenilikçi teknolojilerle buluşturarak; otomotiv, beyaz eşya, ısıtma soğutma, ambalaj, mobilya, endüstriyel mutfak ekipmanları ve diğer çeşitli sektörler için plastik enjeksiyon kalıpları, metal enjeksiyon kalıpları, sac kalıpları, laminasyon kalıpları, sıvama kalıpları, derin çekme kalıplarının ve çeşitli özel aparatların tasarım ve üretimini yapmaktadır.

Kalıphane bölümümüzde ise birçok farklı sektör için yüksek hassasiyete sahip teknolojik kalıplar üretilmektedir.  Bununla birlikte, talaşlı imalatta kullanılan yedek parçaların da üretimini gerçekleştirilmektedir. Kaynaklı imalat, talaşlı imalat, boyahane, cnc torna tezgâhlarımız ile tedarikçilerimize yüksek kapasitede ve hızlı bir şekilde hizmet verilmektedir.

Yurt içi satışlarımızın yanı sıra Hollanda, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, Azerbaycan ve İngiltere’ye de ihracatımız devam etmektedir. Farklı sektörler için konteyner parçalarından tekerlekler, tekerlek setleri, menteşeler, yatak milleri, kaldırma plakaları gibi yedek parçaları da üretmekteyiz.

Güçlü bir Ar-Ge yapısına sahip olan firmamız sürekli gelişimi kendisine ilke edinmiştir. Kendini devamlı geliştiren, iyileştiren, yeniliklere açık, güvenilir ve başarılı ekibimiz ile sektörde talep edilen ürünler için butik üretimimiz de devam etmektedir.

VİZYON

Ormaksan Kalıp Makine olarak, bakış açımız devamlı gelişen ve yenilenen dünyada global markette kalıcı bir yer edinmek için çevreye duyarlı, geleceğe faydalı üretimdir.

MİSYON

Ormaksan Kalıp Makine olarak, ülkemizin istihdamına ve üretimine katkıda bulunmak, yeni ürünler geliştirerek farklı endüstri ve sektörler için çözüm üreten, faydalı ve inovatif ürünler geliştirmeyi misyon edindik.

DEĞERLERİMİZ

Ormaksan Kalıp Makine olarak, değer yargılarımız geleneksel bilgilerin üzerine gelişen teknolojiyi kullanarak, çevre duyarlılığı da göstererek kaliteli üretim bilinci oluşturmaktır.